RSS Mapa strony Mój portal Zadaj pytanie
    
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Podatki w spółce
Rozmiar tekstu: f1f2f3
Dokument aktualny
Ważny od 2011-12-08  

Ruszyła akcja poparcia Deklaracji Praw Podatnika

Dziś rozpoczęła się ogólnopolska zbiórka poparcia Deklaracji Praw Podatnika. Organizatorzy akcji Wydawnictwo Wiedza i Praktyka i Krajowa Izba Doradców Podatkowych, chcą, by Deklaracja stała się obowiązującym dekalogiem praw, które winny być egzekwowane i przysługiwać podatnikom w relacjach z urzędami i urzędnikami.
Zbiórka podpisów będzie prowadzona równolegle poprzez doradców podatkowych oraz elektronicznie na stronie www.deklaracja.org, gdzie przygotowano specjalny formularz poparcia.

Pierwsza, aktywna zbiórka podpisów zorganizowana przez doradców podatkowych, rozpoczyna się na terenie województwa mazowieckiego i jest koordynowana przez Mazowiecki Oddział KIDP. Każdy podatnik, który zechce poprzeć akcję, może udać się do jednego z doradców podatkowych i poprosić o możliwość poparcia akcji swoim podpisem.

Strona www.deklaracja.org umożliwia poparcie akcji niezależnie od miejsca zamieszkania. Do dyspozycji internautów na stronie znajduje się: treść deklaracji, informacja o twórcach dokumentu oraz tegorocznej, majowej odsłonie Dnia Ochrony Praw Podatnika, podczas której eksperci i twórcy Deklaracji oficjalnie podpisali dokument zamykając tym samym fazę jego opracowania.

Akcja będzie prowadzona do maja 2012 r.  Organizatorami akcji są Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, Oficyna Prawa Polskiego przy współudziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych.
Autor:  Robert Wierzbicki, rzecznik prasowy
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Tekst opublikowany:  8 grudnia 2011 r.

Więcej znajdziesz w hasłach: