RSS Mapa strony Mój portal Zadaj pytanie
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Prawo i gospodarka
Rozmiar tekstu: f1f2f3
Dokument aktualny
Ważny od 2013-04-25  

Jak tworzyć lepsze prawo dla przedsiębiorców? Przegląd dobrych praktyk z Europy

O najlepszych praktykach w procesie legislacyjnym i jego wpływie na biznes i przedsiębiorców rozmawiali przedstawiciele urzędów, których zadaniem jest ograniczanie obciążeń administracyjnych dla biznesu z Polski, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji i Łotwy.
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne seminarium na temat doświadczeń państw regionu nordyckiego i bałtyckiego dotyczących poprawy jakości stanowionego prawa. Konferencję poprowadzili sekretarz stanu w KPRM Adam Jasser oraz ambasador Królestwa Danii Steen Hommel.
Minister Adam Jasser podkreślał znaczenie budowania kompetencji w administracji publicznej we wzmacnianiu procesu oceny wpływu regulacji. Zaproszeni goście z Finlandii, Łotwy i Norwegii omówili specyfikę systemów OSR w swoich krajach, podkreślając znaczenie oceny skutków regulacji dla jakości prawa. W czasie panelu dyskusyjnego prelegenci omówili praktyki związane z szacowaniem obciążeń regulacyjnych dla przedsiębiorców w Danii, Szwecji i Polsce.
Seminarium wpisuje się w dyskusję dotyczącą reformy procesu legislacyjnego i poprawy jakości stanowionego prawa w Polsce. Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk dotyczących systemu Oceny Skutków Regulacji w państwach nordyckich i bałtyckich to już kolejne spotkanie przeprowadzone w ramach debaty poświęconej polskiej legislacji. Wcześniej były prezentowane doświadczenia Brytyjczyków (październik 2012 roku) i Amerykanów (marzec 2013 roku).
Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Więcej znajdziesz w hasłach: