RSS Mapa strony Mój portal Zadaj pytanie
    
Jesteś tutaj: Strona główna KSH Zgromadzenie wspólników
Rozmiar tekstu: f1f2f3
Dokument aktualny
Ważny od 2019-05-07  

Jak jedyny wspólnik zawiadamia spółkę o zbyciu udziałów?

Pytanie: W spółce było dwóch wspólników. Jeden ze wspólników postanowił wykupić udziały drugiego wspólnika tak, aby stać się jedynym właścicielem w spółce. Umowa spółki zawiera zapis, że zbycie udziałów może nastąpić jedynie za zgodą zarządu spółki. Tak też się stało, zarząd wydał zgodę, jedyny obecnie wspólnik został właścicielem 100% udziałów w spółce, została zawarta umowa kupna-sprzedaży oraz akt notarialny z jednolitym tekstem umowy spółki już uwzględniającym nową strukturę właścicielską. Czy w związku z tym istnieje obowiązek zawiadomienia spółki odrębnym pismem o zmianie wspólnika (art. 187 ksh)? Wszelkie zmiany są zawarte w akcie notarialnym a wspólnik jest obecnie jeden.

Uwaga: artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.

Więcej znajdziesz w hasłach: