RSS Mapa strony Mój portal Zadaj pytanie
    
Jesteś tutaj: Strona główna KSH Umowa spółki
Rozmiar tekstu: f1f2f3
Dokument aktualny
Ważny od 2019-07-05  

Czy do przekształcenia w spółkę z.o.o potrzebne sprawozdanie?

Pytanie: Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą planuje przekształcić ją w jednoosobową spółkę z o.o. na podstawie art. 584 Kodeksu spółek handlowych. W tym celu musi m.in. sporządzić sprawozdanie finansowe na określony dzień w miesiącu poprzedzającym sporządzenie planu przekształcenia przedsiębiorcy. Obecnie sprawozdania finansowe należy sporządzać w formie elektronicznej. Jednak podmioty zaewidencjonowane w rejestrze przedsiębiorców KRS muszą dodatkowo sporządzać je w formie ustrukturyzowanej (w formacie XML). Czy w związku z tym przedsiębiorca, który pragnie przekształcić swoje przedsiębiorstwo w sp. z o.o. musi sporządzić sprawozdanie finansowe stanowiące załącznik do planu przekształcenia w formacie XML, czy też wystarczy dowolna, inna forma elektroniczna sprawozdania?

Uwaga: artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.

Więcej znajdziesz w hasłach: