RSS Mapa strony Mój portal Zadaj pytanie
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Spółka przed sądem
Rozmiar tekstu: f1f2f3
Dokument aktualny
Ważny od 2016-04-20  

Trzeba poczekać na elektroniczne wnioski w postępowaniu wieczystoksięgowym

Dnia 23 marca 2016 r. prezydent RP podpisał ustawę, która przesuwa termin wejścia w życie regulacji dotyczących składania wniosków w postępowaniu wieczystoksięgowym za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Zgodnie z podpisaną ustawą, termin ten został przesunięty z 1 kwietnia 2016 r. na 1 lipca 2016 r. Zmiana wynika stąd, że nie zakończono wszystkich prac związanych z wdrożeniem systemu teleinformatycznego umożliwiającego elektroniczne składanie wniosków w postępowaniu wieczystoksięgowym.

Nowelizacja skutkuje również zmianą regulacji art. 77 pkt 1 ustawy o administracji podatkowej, który powinien wejść w życie 1 lipca 2016 r.

Uchwalona ustawa wprowadza ponadto drobne zmiany legislacyjne w ustawie o pracownikach sądów i prokuratury oraz w ustawie - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Są one związane z koniecznością doprecyzowania zawartych tam norm tak, aby pozostawały one w zgodzie z zakresem regulacji przyjętych w ustawie - Prawo o prokuraturze oraz przepisach wprowadzających ustawę - Prawo o prokuraturze.

Ustawa weszła w życie 1 kwietnia 2016 r., z zastrzeżeniem, że zmiana ustawy o pracownikach sądów i prokuratury wchodzi w życie 3 marca 2017 r., natomiast zmiana ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
Autor:  Źródło: prezydent RP

Więcej znajdziesz w hasłach: