RSS Mapa strony Mój portal Zadaj pytanie
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Prawo pracy
Rozmiar tekstu: f1f2f3
Dokument aktualny
Ważny od 2015-09-10  

Rośnie liczba ofert pracy w urzędach

Według resortu pracy pracodawcy w sierpniu zgłosili do urzędów pracy 119 tys. ofert zatrudnienia. To o 26% więcej niż przed rokiem i najwięcej od 2001 r., czyli odkąd Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi statystyki. Najwięcej pracowników szukają firmy na Śląsku (14 tys.), w Wielkopolsce i na Mazowszu (po 13 tys.).
W urzędach pracy na koniec sierpnia zarejestrowanych było 1.565 tys. osób - wynika z szacunków resortu pracy. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca liczba osób bezrobotnych spadła o ponad 20 tys. Sytuacja najbardziej poprawiła się na w województwie śląskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim.

- Bezrobocie jest najniższe od 2008 roku, czyli od wybuchu światowego kryzysu. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób bezrobotnych spadła o 518 tys. Tak szybkiej poprawy na rynku pracy nie obserwowaliśmy od lat - powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz w czasie konferencji prasowej na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu spadła do 10%. To najlepszy wynik od 7 lat. W porównaniu do lipca stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,1 pkt. proc. Jeszcze 2 lata temu wynosiła 13%.
Autor: Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Więcej znajdziesz w hasłach: