RSS Mapa strony Mój portal Zadaj pytanie
    
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Kodeks spółek handlowych
Rozmiar tekstu: f1f2f3
Dokument aktualny
Ważny od 2013-04-25  

Już ponad 5 tys. spółek z o.o. zarejestrowanych w trybie S24

Polacy coraz częściej rejestrują firmy przez Internet. Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że do końca marca 2013 roku liczba spółek zarejestrowanych w trybie S24 wyniosła 5274.
Od 1 stycznia 2012 r. na stronie ems.ms.gov.pl można złożyć elektroniczny wniosek o zarejestrowanie spółki z o.o. w trybie S24. Zawiązanie i rejestracja spółki możliwe są w ciągu jednego dnia, bez ponoszenia kosztów notarialnych.
Ministerstwo zachęca do rejestracji własnej firmy przez Internet, prezentując szereg korzyści, jakie wynikają z tego sposobu rozpoczęcia działalności. Resort podkreśla przede wszystkim brak kosztów notarialnych. System umożliwia bowiem podpisanie umowy spółki w różnych wariantach bez udziału notariusza. Dodatkowym atutem są obniżone koszty dostarczenia wniosku do sądu. Jest on bowiem przekazywany do właściwego sądu rejestrowego drogą elektroniczną. Dzięki temu przedsiębiorcy oszczędzają swój czas - czas rejestracji spółki przez Internet to z reguły jeden dzień roboczy.
Kolejnym plusem takiego trybu rejestracji dla firm są ułatwienia przy składaniu podpisu z weryfikacją tożsamości w systemie PESEL - przedsiębiorca, aby złożyć podpis pod dokumentami, nie musi już potwierdzać swojej tożsamości w urzędzie bądź punkcie certyfikacyjnym.
Ważna jest także powszechna dostępność usługi. Umowę spółki oraz dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o wpis do KRS można bowiem przygotować i przekazać do sądu z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu o dowolnej porze.
Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Więcej znajdziesz w hasłach: